Puchary na Legii zdobyte!
Puchary na Legii zdobyte!
A A A A

Był to już ostatni w tym sezonie turniej z tej serii, rozegrany według formuły Tenis 10. Frekwencja była spora, do rywalizacji stanęło kilkudziesięciu zawodników z różnych, także pozawarszawskich, klubów. Było więc trochę nerwów, ale ostatecznie wygrała mocna wiara w swoje siły.

W najmłodszej kategorii niebieskiej jak zwykle nie zawiódł Mikołaj Lisiecki zajmując trzecie miejsce. W czerwonej chłopców puchar za zajęcie  miejsca drugiego trafił w ręce Igora Wojciechowskiego.Trzeci był Eryk Bednarczuk, czwarty Jakub Dołaszyński.

Wśród dziewczynek po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się Monika Stankiewicz, która odniosła podwójne zwycięstwo. Monika w kategorii czerwonej stanęła na najwyższym podium przed Martą Nadajewską z Piotrkowa Trybunalskiego i Antoniną Woroszylską. Złoty puchar wywalczyła także w kategorii pomarańczowej, gdzie trzecie miejsce zajęła również nasza zawodniczka Antonina Bąk. W obu kategoriach dziewczyny rozgrywały pojedynki na zasadach „każdy z każdym”.

Wśród chłopców złoty puchar w kategorii pomarańczowej zdobył Jaś Lenarczyk. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w dwóch grupach, do półfinału zakwalifikowało się czterech najlepszych. Jaś zwyciężył pokonując w finale Mikołaja Susa. Z kolei w najstarszej grupie – zielonej - na trzecim miejscu podium stanął Patryk Stankiewicz.

Wszyscy nasi zawodnicy wykazali się dużą odpornością, świetnym „wybieganiem” i prowadzeniem gry, a pomarańczowi dobrym serwisem podawanym zawsze z góry. Coraz lepiej szło im także pilnowanie i liczenie punktów - to jeden z nielicznych turniejów, na których już w kategorii pomarańczowej zawodnicy muszą sami sobie sędziować.

Z ostatniej chwili W ten sam weekend Monika Stankiewicz dołączyła do swojej kolekcji złoty medal z turnieju w KT Break. Mikołaj Lisiecki był tam trzeci w kategorii niebieskiej, a Maciek Brzozowski czwarty w czerwonej. Gratulacje:)

 
 
 
 
Komentarze