Turnieje

Tenis to przede wszystkim rywalizacja z przeciwnikiem. Dlatego od wielu lat w naszym Klubie regularnie organizujemy różnego rodzaju turnieje tenisowe. W naszej ofercie znajdzie się coś dla każdego. W kalendarzu są turnieje dla amatorów, zarówno tych, którzy już nie jeden naciąg zerwali posyłając rywalowi „atomowy” forhend jak i tych, którzy dopiero raczkują w rywalizacji turniejowej. Rozgrywamy również turnieje zawodnicze we wszystkich kategoriach młodzieżowych, jak i turnieje zawodowe dla kobiet.

 

TURNIEJE AMATORSKIE

Nasz Klub kładzie duży nacisk na rywalizację tenisistów amatorów gdzie zapaleni tenisiści wreszcie mogą sprawdzić się na korcie stawiając czoło rywalom. Wszystkie turnieje amatorskie rozgrywane w naszym Klubie zgłoszone są do kalendarza rozgrywek programu Amatorskiego Tenisa Polskiego i rozgrywane są zgodnie z ich regulaminem (tutaj możesz zapoznać się z regulaminem). Oznacza to, że zawodnicy biorący udział w turniejach muszą posiadać licencję atp (istnieje możliwość wykupienia licencji jednorazowej). Średnio raz w miesiącu organizujemy po jednym turnieju dla Pań i dla Panów. Dodatkowo dla zupełnie niedoświadczonych turniejowo amatorów proponujemy zawody z cyklu „Pomarańczowa Alternatywa” organizowane i dla Pań i dla Panów. Są to zawody dla osób stawiających pierwsze kroki w rozgrywkach turniejowych. Zdobycze punktowe do rankingu są niewielkie, więc ich uczestnicy na pewno nie spotkają się z turniejowymi „wyjadaczami”.
Ponieważ w naszej Szkole tenisowe szlify pobiera ponad pięćset dzieci, także dla nich mamy ofertę turniejową. Chcemy, aby dzieci mogły zweryfikować swoje umiejętności zdobyte na treningu w konfrontacji z rówieśnikami z innych grup lub nawet klubów. Przynajmniej raz w miesiącu organizujemy tenisową imprezę dla dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych (od 10 do 16 lat).
Swoje imprezy dla najmłodszych organizuje także Akademia Mini Tenisa „Tie Break”. Dla 5 i 6 -latków są to zabawy sportowe z elementami rywalizacji, dla 7,8 i 9 – latków turnieje tenisowe na małych kortach i z odpowiednio dostosowanymi do wieku i umiejętności piłkami.
Terminy i szczegółowy opis aktualnych turniejów znajdą Państwo w Kalendarium Wydarzeń.
 

 

TURNIEJE ZAWODNICZE

Na kortach Szkoły Tenisa Tie Break mają też miejsce zmagania licencjonowanych zawodników Polskiego Związku Tenisowego: Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne, Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne oraz Mistrzostwa Warszawy i Województwa w różnych kategoriach wiekowych, od Krasnali po Kadetów. Turnieje rozgrywane są zgodnie z regulaminem PZT i MZT. Zgłoszenia do tych turniejów przyjmowane są na oficjalnych drukach faksem pod numerem (22) 641 70 15 lub meilem na adres biuro@tiebreak.pl (w przypadku wysyłania zgłoszenia meilem prosimy o potwierdzanie jego odbioru).
Informacje o wszystkich turniejach umieszczamy na bieżąco w kalendarium wydarzeń

 

TURNIEJE ZAWODOWE

Od początku naszej działalności możemy poszczycić się organizacją kilkunastu Międzynarodowych Turniejów Tenisowych dla Kobiet z cyklu ITF z pulą nagród 10 lub 25 tys. dolarów. Warszawskie turnieje „Ursynów Cup”, „BGŻ Cup” oraz olecki turniej „Olecko Cup” niejednokrotnie były miejscem gdzie swoje pierwsze punkty do światowego rankingu zdobywały późniejsze zawodniczki z pierwszej setki WTA. To właśnie na naszych kortach Agnieszka Radwańska wygrała swój pierwszy zawodowy turniej, był to Ursynów Cup 2005. Turnieje te również są świętem dla Kibiców, którzy zawsze chętnie obserwują zmagania zawodniczek próbując odgadnąć, która z nich w przyszłości ma szansę zwyciężyć w Wielkim Szlemie.

 

IMPREZY ZAMKNIĘTE

Wiedza oparta na wieloletnim doświadczeniu i opiniach zadowolonych Klientów pozwoliła nam przygotować dla Państwa propozycję kompleksowej organizacji turniejów zamkniętych dla firm, instytucji lub organizacji. W zależności od Państwa potrzeb możemy zorganizować sam turniej tenisowy z pełną obsługą techniczną i sędziowską jak i wzbogacić ofertę o catering, imprezy dodatkowe oraz zajęcia animacyjne dla dzieci. Szczegóły organizacyjne są każdorazowo omawiane indywidualnie z Klientem. W razie pytań prosimy o kontakt z naszym Biurem.